Dni kardynała Adama Kozłowieckiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Fundacja oraz Muzeum im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” w Hucie Komorowskiej zaprasza do udziału  w VIII Dniach Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, które trwać będą od 11 do 13 września 2015 r. 
 
    Uroczystości Centralne tegorocznych Dni rozpoczną się Mszą Św.  12 września 2015r. o godzinie 11.00 (tj. w sobotę) na terenie parku przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej.

    Uroczystej Mszy Św. w intencji misjonarzy i ich rodzin, przewodniczyć będą  Biskup Edward Frankowski oraz Biskup George Lungu odpowiedzialny z Ramienia Episkopatu Zambii  za służbę zdrowia. Homilię wygłosi  ks. profesor dr hab. Waldemar Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie z Warszawy.
 
    Dalsze uroczystości odbędą się w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim z udziałem Biskupów: Jerzego Mazura SVB Biskupa Ełckiego, Przewodniczącego  Komisji Episkopatu  Polski ds. Misji, nagrodzonego  statuetką  ,,Serce bez granic”  oraz Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa  Nitkiewicza.

    Szczegółowy program dni dostępny jest na stronie internetowej  www.cardinalekozlowiecki.pl oraz na okolicznościowym plakacie.
 Do udziału  serdecznie zapraszamy.