Czy strażacy z Sokolnik doczekają się nowego samochodu?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wójt podkreśla również, że w razie realizacji czarnego scenariusza w którym okazało by się że któryś ze sponsorów jednak się wycofał, gmina poszuka brakujących pieniędzy tak aby zakup udało się zrealizować.
Wójt gminy Gorzyce, Marian Grzegorzek, uspokaja – jeszcze dziś ma zostać ogłoszony kolejny przetarg na zakup samochodu dla strażaków z Sokolnik. Jego rozstrzygnięcie ma zbiec się w czasie z sesją rady gminy, co pozwoli na załatwienie niezbędnych procedur:

Czas nie jest sprzymierzeńcem dla Strażaków z Sokolnik. Druhowie obawiają się że jeżeli nie uda się ogłosić a później rozstrzygnąć przetargu do pierwszych dni listopada, zgromadzone pieniądze mogą przepaść.
Zaskoczony sytuacją jest również przewodniczący rady powiatu Tarnobrzeskiego, Dariusz Bukowski:

Strażacy ochotnicy z Sokolnik w gminie Gorzyce potrzebują nowego wozu bojowego.
Ich obecny samochód, to ponad dwudziestoletni Star, który lata świetności ma już dawno za sobą, i coraz częściej zaczyna być nękany przez różne usterki.
Dlatego druhowie z Sokolnik postanowili zmobilizować wszystkie siły i znaleźć pieniądze na nowy lekki samochód ratowniczo gaśniczy który odciążył by poczciwego stara, a zarazem zwiększył mobilność jednostki.
Na apel strażaków z Sokolnik odpowiedzieli między innymi lokalni przedsiębiorcy, zarząd główny OSP w Warszawie, starostwo powiatowe w Tarnobrzegu, czy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie udało się zebrać prawie 120 tysięcy złotych, a do zakupu upragnionego samochodu brakuje im nieco ponad 5 tysięcy złotych
Z prośbą o wsparcie zapukali także do urzędu Gminy w Gorzycach. Odpowiedź jaką otrzymaliśmy nie napawa optymizmem mówi Zbigniew Baran prezes OSP w Sokolnikach: