Co? Gdzie? Kiedy? w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: leliwa

Wystawy czasowe:

 

 

 

08.02.-10.03.2013

 

 

 

  • Krimi – literatura z dreszczykiem” – wystawa kryminałów niemieckojęzycznych.

 

Ekspozycja użyczona przez Goethe Institut w Krakowie

 

Biblioteka Główna, ul. Szeroka 13, poniedziałek – piątek od godz. 10.00 do 17.00

 

 

 

 

 

06.02.2013 – 06.03.2013

 

 

 

  • Zimowa wystawa” – prezentacja prac tarnobrzeskich twórców

 

Galeria „OKNO” Biblioteka Główna, ul. Szeroka 13

 

 

 

18.02.2013 – 22.02.2013 o godz. 12.30

 

 

 

  • GODZINA Z KRYMINAŁEM – Oddział dla Dzieci Biblioteki Głównej zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego słuchania opowieści o Przygodach Sherlocka Holmesa – klasyka kryminału Arthura Conan Doyle’a oraz przygód Detektywa Kwiatkowskiego na tropie, których autorem jest niemiecki pisarz dla dzieci Jurgen Banscherus

 

 

 

 

 

18.02.2013

 

 

 

  • Oddział dla Dzieci, Biblioteka Główna, godz.11.00 – „Zabawy na śniegu”- zajęcia plastyczne dla dzieci poprowadzi p. Mariola Gadowska

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.11.00 – „ Malowany wiersz” – głośne czytanie i ilustrowanie utworów o księżniczkach

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.12.00 – W krainie śniegu i mrozu” – bezpłatne projekcje filmowe dla dzieci

  • Filia nr 3 os. Miechocin, godz.14.30- „Przyroda zimową porą” – zagadki zimowo-przyrodnicze

  • Filia nr 5 os. Wielowieś, godz.11.00 – „Czytanie na dywanie” – głośne czytanie i ilustrowanie baśni

  • Filia nr 6 os. Sobów, godz.11.00 – „Nasza zima biała, chustą się odziała…”- głośne czytanie poezji dziecięcej

  • Filia nr 7 os. Dzików, godz.11.00 – „Kocie opowieści” – głośne czytanie poezji dziecięcej

  • Filia nr 8 os. Przywiśle, godz.11.00 – „Zimowe impresje –pejzaż zimowy” – zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci

 

 

 

19.02.2013

 

 

 

  • Oddział dla Dzieci, Biblioteka Główna, godz.11.00 – „Bajkowy świat” – projekcja bajek dla dzieci

 

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.11.00 – „Korona dla królewny” – zajęcia plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.12.00 – W krainie śniegu i mrozu” – bezpłatne projekcje filmowe dla dzieci

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.13.00 – „Łamigłówki Mądrej Główki” – kalambury dla dzieci

  • Filia nr 2 os. Siarkowiec, godz.12.00 – „Zima, zima…”– głośne czytanie tekstów literackich o zimie

  • Filia nr 2 os. Siarkowiec, godz.11.00 – „Zimowe pejzaże- obrazy pastą malowane” – zajęcia plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 3 os. Miechocin, godz.10.30 – „Przyroda zimową porą” – głośne czytanie zimowych opowieści

  • Filia nr 5 os. Wielowieś, godz.11.00 – „Śpiewać każdy może…” – karaoke dla dzieci

  • Filia nr 7 os. Dzików, godz.11.00 – „Szare, bure i pstrokate.. po prostu koci świat” – zajęcia plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 8 os. Przywiśle, godz.11.00 – „Zimowe impresje – zabawy na śniegu” – zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

20.02.2013

 

 

 

  • Oddział dla Dzieci, Biblioteka Główna, godz.11.00 – „Zabawy na zimowe poranki” – gry i zabawy świetlicowe

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.11.00 – „I księżniczki bawić się chcą…”-głośne czytanie bajek o królewnach i księżniczkach

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.12.00 – W krainie śniegu i mrozu” – bezpłatne projekcje filmowe dla dzieci

  • Filia nr 3 os. Miechocin, godz.11.30 – „Przyroda zimową porą – karmnik dla ptaków”

 

– zajęcia plastyczne

 

  • Filia nr 4 os. Mokrzyszów, godz.11.00 – „ Zimowe opowieści” – zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 5 os. Wielowieś, godz.11.00 – „Mandale – zabawa kolorami” – zajęcia plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 5 os. Wielowieś, godz.16.00 – „Przyroda zimą”- warsztaty plastyczne dla dzieci

 

poprowadzi p. Małgorzata Wójtowicz

 

  • Filia nr 6 os. Sobów, godz.11.00 – „Szaraczek Cudaczek – płaskie techniki origami”

 

– zajęcia plastyczne dla dzieci

 

  • Filia nr 7 os. Dzików, godz.11.00 – „ABC rysunku” – zajęcia plastyczne dla dzieci poprowadzi p. Mariola Gadowska

  • Filia nr 8 os. Przywiśle, godz.11.00 –„Zimowe impresje – zimowe wyczyny sportowe” – zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 8 os. Przywiśle, godz.15.00 – „Zimowe łamigłówki” – gry i zabawy umysłowe

 

 

 

 

 

21.02.2013

 

 

 

  • Oddział dla Dzieci, Biblioteka Główna, godz.11.00 – „Zima w zagadkach” – mini konkursy literackie

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.11.00 – Turniej gier planszowych” – warcaby, chińczyk, scrable

 

 

 

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.12.00 – W krainie śniegu i mrozu” – bezpłatne projekcje filmowe dla dzieci

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.13.00 – „Łamigłówki Mądrej Główki” – kalambury dla dzieci

  • Filia nr 2 os. Siarkowiec, godz.12.00 – „Zima, zima…” – głośne czytanie tekstów literackich o zimie

  • Filia nr 3 os. Miechocin, godz. 14.30 – „Supełkowo” – zagadki zimowo-przyrodnicze

  • Filia nr 4 os. Mokrzyszów, godz.11.00 – „Ferie z Tuwimem – Ptasie radio”

 

– zajęcia plastyczne dla dzieci poprowadzi p. Mariola Gadowska

 

  • Filia nr 5 os. Wielowieś, godz.11.00 – Noga w nogę, łapa w łapę” – głośne czytanie opowiadań o zwierzętach

  • Filia nr 6 os. Sobów, godz.11.00 – „Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem w oczy prószy… ” głośne czytanie poezji dziecięcej

  • Filia nr 7 os. Dzików, godz.11.00 – „Kot w worku czyli zgaduj-zgadula”

  • Filia nr 8 os. Przywiśle, godz.11.00 – „Zimowe impresje – Królowa Śniegu i jej lodowy pałac” – zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 8 os. Przywiśle, godz.15.00 – „Zimowe łamigłówki” – gry i zabawy umysłowe

 

 

 

 

 

22.02.2013

 

 

 

  • Oddział dla Dzieci, Biblioteka Główna, godz. 11.00 – „Pożegnanie zimy” – zajęcia plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.11.00 – Kto zagadki odgadnie, tego nuda nie dopadnie”

 

– rozwiązywanie, zagadek, rebusów, krzyżówek

 

  • Filia nr 1 os. Serbinów, godz.12.00 – W krainie śniegu i mrozu” – bezpłatne projekcje filmowe dla dzieci

  • Filia nr 3 os. Miechocin, godz.11.30 – „Przyroda zimową porą – leśna makieta”

 

zajęcia plastyczne dla dzieci

 

  • Filia nr 4 os. Mokrzyszów, godz.11.00 – „Turniej gier planszowych”

  • Filia nr 5 os. Wielowieś, godz.11.00 – „Kto zagadki ładnie zgadnie, tego nuda nie dopadnie” rozwiązywanie rebusów, zagadek literackich, krzyżówek

  • Filia nr 6 os. Sobów, godz.11.00 – „Umysłowy zawrót głowy”– konkursy i quizy literackie dla najmłodszych

  • Filia nr 7 os. Dzików, godz.11.00 – „Kostką i pionkiem”– turniej gier planszowych

  • Filia nr 8 os. Przywiśle, godz.11.00 – „Zimowe impresje – mrozem malowane” – zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci

  • Filia nr 8 os. Przywiśle, godz.15.00 – „Wielkie układanie puzzli – Bitwa pod Grunwaldem”