Cmolas: Młode kobiety zgubiły się po imprezie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dwie dziewiętnastoletnie mieszkanki Podkarpacia zgubiły się na terenie Cmolasu. Kobiety nie wiedziały gdzie się obecnie znajdują. Były pod wpływem alkoholu. Była trzecia nad ranem… Panująca na zewnątrz niska temperatura stanowiła zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Kobiety skontaktowały się z policją. Mówiły, że pojechały na prywatną imprezę, z której wyszły, ale nie potrafiły wskazać miejscowości, w której były, ani osób, z którymi przebywały. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że dzwonią z terenu Cmolasu.
Mundurowi tak długo utrzymywali kontakt telefoniczny z 19-latkami, aż te doszły do zabudowań. Wtedy udało się je zlokalizować. Zziębnięte młode kobiety, ubrane w lekką odzież trafiły na badania lekarskie. Na szczęście ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.
Policja przypomina: Pamiętajmy, że corocznie z wychłodzenia organizmu umiera wiele osób. Jedna z najbardziej zagrożonych grup są ludzie znajdujący się pod działaniem alkoholu. Nawet niewielki spadek temperatury może stanowić śmiertelne zagrożenie.
pg