Sandomierz: Koncert Weezdob Collective

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Fundacja Polski Jazz zapraszają na kolejny koncert w ramach projektu Polski Jazz 360°. Tym razem na scenie Lapidarium pod Ratuszem wystąpią zdobywcy Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 2018 – zespół Weezdob Collective!

Uznany przez krytyków i publiczność, wielokrotnie nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych w kraju zespół zagra już w czwartek 11 kwietnia br. o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1), promując swój najnowszy album „Star Cadillac”.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Jazz360 realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Celem projektu Polski Jazz 360° jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze.

BILETY: 20 zł*
*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, 27-600 Sandomierz.

***
Weezdob Collective zrzesza jednych z najbardziej uznanych muzyków jazzowych młodej sceny. Członkowie zespołu nie tylko tworzą jeden z najciekawszych projektów obecnej sceny jazzowej, który z powodzeniem podbija serca jazz fanów na najważniejszych festiwalach, ale też grywają z innymi muzykami o ugruntowanej pozycji na scenie oraz realizują się w swoich autorskich projektach. Pięć indywidualistycznych osobowości tworzy improwizacje oddające istotę jazzowej muzyki. Z wprawą i urokiem dekonstruują melodie odsłaniając ich najciekawsze elementy. Efekt wzmacnia ciekawe instrumentarium – silna sekcja rytmiczna perkusisty Adama Zagórskiego i kontrabasisty Damiana Kostki przeplata się z brzmieniem saksofonu Kuby Marciniaka i harmonijki Kacpra Smolińskiego oraz gitarą Piotra Szolza. To właśnie niestandardowe zestawienie instrumentów nadaje Weezdob Collective charakterystyczne brzmienie. Inspiracje czerpią z bluesa i skandynawskiej sceny jazzowej, wyraźnie eksponują klasyczne elementy kompozycji. Utwory wciągają naprzemiennie kontrastując energię i intensywność z relaksującym eleganckim wyważeniem. Równowaga jaką budują na scenie muzycy przysporzyła im rzesze fanów na najlepszych scenach jazzowych w kraju. Zespół zdobył szereg nagród, w tym te najbardziej prestiżowe Grand Prix Jazz nad Odrą i Bielskiej Zadymki Jazzowej. Pierwsze miejsce grupa zajęła także w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Blue Note Poznań Jazz Competition oraz Jazz Fruits.

Skład zespołu:
Piotr Scholz – gitara
Kacper Smoliński – harmonijka
Kuba Marciniak – saksofon
Damian Kostka – kontrabas

11 kwietnia @ 19:00
19:00