Festiwal Wielkanocny w Gorzycach

Po dłuższej przerwie związanej z pandemią do Gorzyc powraca Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego. W tym roku odbędzie się on w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach. Rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 14.00. Tego dnia będzie też prowadzone tradycyjne targowisko, które odbywa się w Gorzycach w każdą sobotę.
Podczas Festiwalu odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych i rękodzieła. Będzie można zakupić lokalne specjały tj. miody, sery, a także dania kuchni wielkanocnej, w tym domowe wypieki baby i mazurki.
Miłośników wypieków zapraszamy do udziału w konkursie na najsmaczniejszą „babę wielkanocną”. Ciasta własnoręcznie wykonane można dostarczać w dniu imprezy do godz. 10.00. Najsmaczniejsze wypieki wybierze jury, które zostanie powołane przez organizatorów Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD i książek kucharskich.
Informujemy, że od dnia 8 do 9 kwietnia w godz. od 5.00 do 14.00 zamknięta dla ruchu drogowego będzie ulica 3 maja (na wysokości Technicznego Ogrodu).

Więcej informacji.

(informacja prasowa)

9 kwietnia @ 08:00
08:00