Festiwal muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci” – koncert na organy i skrzypce

Data i miejsce: Kościół parafialny w Chmielowie godz. 18:30

W programie:

„Letnia muzyka barokowa i romantyczna”

A.Vivaldi – Konzert a-Moll für Violine und Orchester op.3 Nr.6 (Allegro, Largo, Presto)
D.Buxtehude – Praeludium in D, BuxWV 139
J.S.Bach – Sonate G-Dur, BWV 1021 (Adagio, Vivace, Largo, Presto)
N.Paganini – Capriccio op.1 Nr.9
N.Paganini – Capriccio op.1 Nr.24
H.Wieniawski – Romanze aus dem Violinkonzert Nr. 2 op. 22
J.N.Lemmens – Fanfare D-Dur
J.G.Rheinberger – Pastorale op. 150/4
J.G.Rheinberger – Gigue op. 150/3
E.Grosjean – Marsz (organy)

Wykonawcy:

Anke Wingrich (Niemcy) – skrzypce

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Uczęszczała do specjalnej szkoły muzycznej w Halle, a następnie studiowała u profesora Klausa Hertela na Uniwersytecie Muzycznym i Teatralnym w Lipsku. Była pierwszym koncertmistrzem Akademii Bawarskiej Międzynarodowej Orkiestry Radiowej. Po otrzymaniu dyplomu z „wyróżnieniem” została zaangażowana jako skrzypaczka w Staatstheater Cottbus. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Muzycznym w Lipsku zwieńczone egzaminem koncertowym. Prowadziła wykłady na skrzypcach na Uniwersytecie Muzycznym i Teatralnym w Lipsku. Wykonywała partie solowe z orkiestrami akademickimi uniwersytetów w Lipsku i Halle w Niemczech i za granicą. Od 2014 roku jest koncertmistrzem w Bach Consort Cottbus.

Peter Wingrich (Niemcy) – organy

Urodził się w Halle w 1972 r. Studiował w Evangelische Hochschule für Kirchenmusik. Następnie odbył dwuletnie studia podyplomowe z dyrygentury orkiestrowej na Uniwersytecie Muzyki i Teatru w Hanowerze. Od 2013 roku jest organistą i dyrygentem w kościele św. Mikołaja w Cottbus. Wykonał wiele koncertów solowych jako dyrygent, organista i klawesynista, m.in. z orkiestrą akademicką MLU Halle-Wittenberg oraz Filharmonią Zielonogórską. Dyrygował Orkiestrą Filharmonii Państwowego Teatru w Cottbus w produkcjach operowych i koncertach studenckich. Organizuje także różne wydarzenia muzyczne wraz ze swoim bratem, aktorem Thomasem Wingrichem. Regularnie prowadzi seminaria muzyczne (m.in. w Wołgogradzie w Rosji).

Patronat honorowy:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Wiceminister Infrastruktury, Poseł na Sejm RP pan Rafał Weber

Poseł na Sejm RP pan Zbigniew Chmielowiec

Partnerzy i współfinansowanie:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

5 września @ 18:30
18:30