Chorzelów: Wystawa malarstwa Danieli Petryki pt. 'Impresje i nie tylko'.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Obecna wystawa jest kolejną prezentacją dorobku twórczego pani Danieli Piertyki w Ośrodku Kultury w Chorzelowie. Po raz pierwszy jej prace obejrzeć można było na ekspozycji prac plastycznych twórców współpracujących z Ośrodkiem w czerwcu 2010 roku. Wielokrotnie brała udział w wystawach zbiorowych w SOKiS Chorzelów. Jej obraz 'Pola Negri” został wyróżniony na Wojewódzkiej Wystawie Malarstwa Nieprofesjonalnego” w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (2013 r.) Jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych w Mielcu.
(Tomasz Łępa)
Oglądając ją warto zwrócić uwagę nie tylko na warsztat malarski, lecz także na klimat owych dzieł, bowiem ważnym czynnikiem w odbiorze tej wystawy jest swego rodzaju fascynacja tym, co ważne w historii sztuki.

Wernisaż wystawy malarstwa Danieli Pietryki odbył się w chorzelowskim Ośrodku Kultury. Wystawa “Impresje i nie tylko” jest prezentacją szerokiego spektrum tematycznego malarstwa, bowiem obejmuje sceny rodzajowe, pejzaże, martwą naturę, portrety oraz kopie obrazów uznanych twórców. Mówi dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie Dorota Kieryś-Jędrychowska.