Chorzelów: Rękodzieło Pawłusiak i Rzeźnik.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na wystawie obejrzeć można obrazy wyszywane techniką haftu krzyżykowego, serwety i obrusy wyszywane haftem płaskim oraz serwety wykonane techniką koronki szydełkowej. Wystawa potrwa do 28 marca.
(Tomasz Łępa)
(Tomasz Łępa)
Pasją Zuzanny Pawłusiak jest haft krzyżykowy i płaski, a także szydełkowanie i robótki na drutach. Talent i zamiłowanie do rękodzieła odziedziczyła po swojej mamie. W swojej kolekcji posiada ponad 50 obrazów, z których kilka trafiło za granicę do Włoch i USA. Prace autorki tworzone są nie tylko z gotowych wzorów ale także według własnej koncepcji i własnych pomysłów. Obecna wystawa “Igłą malowane” jest prezentacją obrazów “namalowanych” haftem krzyżykowym oraz serwet, bieżników i obrusów.

Wystawę rękodzieła autorstwa Zuzanny Pawłusiak i Anny Rzeźnik zatytułowaną Igłą malowane można oglądać w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec, w Chorzelowie.
Anna Rzeźnik, mieszka w Chorzelowie. Jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jej pasją jest haft krzyżykowy, którym zajmuje się od czasów szkolnych. Podstawy tego rękodzieła przekazała jej ciocia – Zuzanna Pawłusiak. W swojej kolekcji posiada kilkanaście obrazów o różnorodnej tematyce. Korzysta głównie z wzorów gotowych. Jej prace były wystawiane na kilku wystawach zbiorowych w Ośrodku Kultury w Chorzelowie, na wystawach plenerowych podczas dożynek gminnych oraz podczas Targów Przedsiębiorczości i Produktów Lokalnych LPG Prowent w Woli Chorzelowskiej, gdzie stanowiły piękną oprawę plastyczną stoiska wystawienniczego Gminy Mielec.