Chorzelów: Doceniono kobiety.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nagroda 'Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec' stanowi docenienie działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu mieszkanek gminy.
(Tomasz Łępa)
Tytuł Kobiety Przedsiębiorczej otrzymała Zdzisława Zając z Podleszan, która wraz z mężem od 1992 roku prowadzi Zakład Mięsny.
W kategorii 'oświata i wychowanie' doceniona została za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży Alina Pogoda z Rydzowa, która od 1989 roku związana jest ze Szkołą Podstawową w Rydzowie.
W kategorii 'Kultura' tytułem 'Wyjątkowej Kobiety Gminy Mielec' uhonorowano Danielę Pietrykę z Chorzelowa. Z wykształcenia jest ekonomistką. Jej przygoda z plastyką rozpoczęła się w Przedsiębiorstwie Miejski Handel Detaliczny, gdzie pracowała jako wystawiennik i zajmowała się aranżacją wystaw, malowaniem banerów, wystrojem sklepów. To zajęcie nakłoniło ja do ukończenia kursu dekoratorów, po którym zdobyła uprawnienia do prowadzenia pracowni dekoratorskiej.
Tytułem 'Gospodyni Roku' wyróżniono Dorotę Dąbrowską z Chorzelowa. Laureatka od 10 lat wraz z mężem prowadzi 3 hektarowe gospodarstwo. Od 10 lat jest również członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Chorzelowie.
Wyróżnienie w kategorii 'sport' otrzymała Klaudia Hul z Podleszan – reprezentantka kadry narodowej, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych.
Nagrodę za działalność społeczną w gminie otrzymała Elżbieta Węgrzyn z Książnic. Jest jedną z założycielek i pierwszą prezes Stowarzyszenia 'Nowoczesnych Pań w Książnicach' , które działa od 2011 roku:

W Ośrodku Kultury w Chorzelowie miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, podczas którego rozdane zostały nagrody 'Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2014' przyznane przez kapitułę pod przewodnictwem wójta gminy Mielec.
Mówi dyrektor chorzelowskiego ośrodka kultury Dorota Kieryś-Jędrychowska: