Chmielów: Otwarcie nowej części zakładu produkcji szyb samochodowycj Pilkington Automotive Poland.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Rozbudowa zakładu w Chmielowie to także nowe miejsca pracy. Obecnie przy produkcji oraz w firmach współpracujycych zatrudnionych jest 1400 osób. W najbliższym czasie planowane jest zwiększenie tej liczby o kolejne sto osób. Gdy fabryka osiągnie pełną moc, wspólnie z drugim zakładem zlokalizowanym w Sandomierzu ma wytwarzać 12 milionów szyb samochodowych.

O tym jak ważna dla gminy Nowa Dęba jest to inwestycja mówił burmistrz Wiesław Ordon:

Warta 24 miliony euro inwestycja, została w części sfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Zakończenia budowy gratulował dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Maciej Ślęzak:

Ponad 6,5 miliona szyb samochodowych rocznie ma opuszczać rocznie fabrykę Pilkington Automotive Poland zlokalizowanej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Właśnie zakończył się ostatni etap rozbudowy zakładu, podczas której powstała hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni 21 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja pozwoli o połowę zwiększyć możliwości produkcyjne tego zakładu. W nowej części znalazła się linia do hartowania szyb w nowoczesnej technologii, oraz linia do instalowania dodatkowych elementów na szybach bocznych laminowanych i z powłoką hydrofobową. Mówi prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania: