Chmielów: Mieszkańcy dopominają się o chodniki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Sprawa wspólnej budowy chodników i remontu dróg była poruszana także podczas ostatniego konwentu wójtów i burmistrzów w starostwie powiatowym w Tarnobrzegu.
Wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra podkreśla, że na brakujący odcinek chodnika przy drodze Ocice – Jadachy jest już gotowy projekt techniczny, dzięki czemu możliwe, że już w przyszłym roku rozpoczną się tam prace. Władze powiatu nie kryją, że przy tego typu inwestycjach liczą na wsparcie ze strony lokalnych samorządów.
Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon zapewnia, że dotychczasowa współpraca z powiatem będzie kontynuowana:

Miszkanka domu, który znajduje się ulicy Górka przypomina, że starania o budowę chodnika w tym rejonie Chmielowa trwają co najmniej od dwóch lat. W przeszłości dochodziło tu do wielu niebezpiecznych sytuacji, w tym wielu wypadków:

Mieszkańcy Chmielowa w gminie Nowa Dęba apelują do władz powiatu tarnobrzeskiego o wykonanie pilnych inwestycji na terenie ich sołectwa w 2015 roku. Stosowna petycja w tej sprawie trafiła do radnych oraz starostów na ostatniej sesji.
W piśmie wskazywana jest przede wszystkim konieczność dokończenia chodnika przy drodze Ocice – Jadachy w pobliżu zatoki autobusowej, przy dwóch ostrych zakrętach oraz budowy od podstaw ciągu pieszego przy ulicy Górka i Lipka w samej już miejscowości. Miejsca zostały wymienione nie przypadkowo, bowiem właśnie tam zagrożone jest bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i rowerzystów.
Pismo odczytał sekretarz powiatu tarnobrzeskiego Kazimierz Błasiak. Oto jego fragment: