Chmielów, Tarnobrzeg, Sandomierz: 2. Bieg Szklarski.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

 

Prawie sto osób wzięło udział w 2. Biegu Szklarskim zorganizowanym przez NSG Group łączącym dwa zakłady Pilkington Automotive Poland. Bieg wyruszył z  Pilkington Automotive Poland w Chmielowie, by dotrzeć do Sandomierza. Trasę można pokonać w biegu indywidualnym na dystansie 25 km, w sztafecie – 13 km+12 km lub w ramach zawodów nordic walking na dystansie 12 km.

– mówi Natalia Kubowicz kierownik do spraw komunikacji korporacyjnych w NSG Group w Polsce.

Najmłodszy zawodnik miał 17 lat, najstarszy 67.

Skąd wziął się pomysł organizacji biegu, mówi prezes Ryszard Jania:

Ryszard Jania podkreśla, że bieg ma także wymiar charytatywny. W tym roku z opłat startowych zebrano 4 tysiące złotych. Pieniądze zostaną przekazane Miejskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji w Sandomierzu i Tarnobrzegu, które przeznaczą je na organizację imprez mikołajkowych dla dzieci.

W biegu indywidualnym kobiet zwyciężyła Kamila Banaś z Tarnobrzega, wśród mężczyzn najlepszy był Bogdan Zmitrowicz „Zmitek Team Nowa Dęba”. Na mecie sztafety jako pierwsi zameldowali się Mateusz Buryło i Tomasz Wójcik, startujący jako „Waleczni Panowie”. W zawodach nordic walking tryumfowali Dorota Rejman z UKS Siedleszczany i Jacek Sieroń MOSiR Sandomierz.

Organizatorem imprezy było NSG Group, właściciel marki Pilkington oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Patronat medialny – Radio Leliwa.

(Joanna Sarwa)