Budynek po Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli przy ul. Energetyków zostanie wystawiony na sprzedaż

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przetarg będzie ogłoszony po zakończeniu wyceny budynku po byłym sądzie.
(Marta Górecka)
Na razie jednak pozostanie po staremu, a poprawiło się jedynie w kwestii umeblowania komendy. O tym jakie są plany na poprawę warunków pracy stalowowolskiej policji komenda wojewódzka obiecała poinformować jeszcze w tym tygodniu. A póki co trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na budynek przy Energetyków, a chętni na kupno są.

Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli Mirosław Pawełko nie krył rozczarowania, że nie udało się dojść do porozumienia w sprawie budynku na ul. Energetyków, gdzie wg planów miał się przenieść Wydział Ruchu Drogowego, ale też poprawiły by się warunki pracy dla policjantek, które doczekałyby się odpowiedniego zaplecza socjalnego.

Taka decyzja zapadła na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Stalowej Woli, mimo, ze pierwotnie ten budynek miał być przekazany na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.
Niestety miasto nie dogadało się w tej sprawie z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak nie krył rozczarowania postawą Rzeszowa, który kosztem złych warunków stalowowolskiej komendy postanowił nie dołożyć ani złotówki do budynku, który miasto chciało przekazać policji w bezpłatne użytkowanie.