Będzie nabór w stalowowolskich szkołach ponadgimnazjalnych.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podobnie będzie w przypadku technikum mechatronicznego, które docelowo ma funkcjonować w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli a do tej pory funkcjonowało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
W związku z decyzją wojewody również i tam odbędzie się w tym roku nabór. A wszystko dlatego, że Wojewoda Podkarpacki uznał, że mimo, iż klasy wojskowe funkcjonowały by w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli aż do zakończenia nauki przez obecnych uczniów, to jednak decyzja o wstrzymaniu naboru jest w konsekwencji likwidacją tego liceum. A to oznacza, że takiej decyzji nie mógł podjąć zarząd, tylko Rada Powiatowa stosowną uchwałą.
(Marta Górecka)
Po uchyleniu przez Wojewodę Podkarpackiego decyzji Zarządu Powiatu Stalowowolskiego dotyczącego zaprzestania naboru do klasy wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, nabór w tym roku odbędzie się zarówno w „budowlance” na 1-go Sierpnia jak i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 na Hutniczej.
Jak poinformował starosta Robert Fila decyzja wojewody nie wpłynie na zaplanowaną w Stalowej Woli reformę szkolnictwa ponadgimnazjalnego i tworzenia centrów edukacyjnych zbliżonych profilami kształcenia