Będą podwyżki ceny wody i ciepła w Stalowej Woli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mieszkańcy Stalowej Woli od marca zapłacą więcej za wodę i ścieki. Tak podwyżkom opłat powiedzieli na ostatnie sesji stalowowolscy radni miejscy.
Według przedstawionych przez Mariusza Piaseckiego, prezesa MZK w Stalowej Woli stawek, mieszkańcy zapłacą o 94 grosze netto więcej za metr sześcienny. Jeśli więc średnia zużycia wody na jednego mieszkańca wynosi 3 metry sześcienne to opłata wzrośnie o ok. 3 zł miesięcznie. Natomiast wzrost taryfy dla podmiotów wyniesie nieco więcej, bo 1,02zł za metr sześcienny. Powodem wzrostu opłat jest w niewielkim stopniu malejące zużycie wody, bo tu stawka wzrasta zaledwie o 2 gr. Główny powód, to rosnące koszty amortyzacji związane z przejmowaniem przez MZK kolejnych metrów sieci kanalizacyjnej i podatki.
Niestety na podwyżkach wody i ścieków nie koniec, bo wzrosną też opłaty za ciepło. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stalowej Woli od lutego wprowadza nowe taryfy. Tu jednak podwyżki wynikają ze wzrostu stawek opłat za usługi przesyłowe. W związku z tym cała opłata za ciepło dostarczane przez PEC w Stalowej Woli wzrośnie o 1,5 %.
(Marta Górecka)