Baranów Sandomierski: Golf na lekcji wf

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podstawy gry w golfa to kolejny sposób na urozmaicenie lekcji z wychowania fizycznego w szkołach na terenie gminy Baranów Sandomierski. Oprócz tego uczniowie mają zajęcia z lekkoatletyki na stadionie miejskim oraz uczą się jeździć na nartach na niedawno oddanym stoku narciarskim w Siedleszczanach. (fot: Podstawy gry w golfa mieli okazję poznać także nauczyciele z gminy Baranów Sandomierski)

Po krótkim objaśnieniu zasad gry swoje umiejętności na polu golfowym w Baranowie Sandomierskim mieli okazję sprawdzić nauczyciele z terenu gminy, wśród których był Krzysztof Sałek z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ślęzakach:

Jak przekonuje instruktor golfa Bogusława Twardzik, do nauki podstaw tego sportu wystarczy 10 godzin teorii i tyle samo godzin praktyki. Trzeba poznać rodzaje uderzeń oraz zasady bezpiecznego zachowania się na polu golfowym. Sama gra sprawia wielką przyjemność i działa uspokajająco. Także na najmłodszych:

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Baranów Sandomierski będą poznawać podstawy gry w golfa w ramach lekcji wychowania fizycznego. Projekt powstał przy wsparciu pieniędzy unijnych. Wybór akurat takich zajęć nie jest przypadkowy, bowiem w zeszłym roku przy Zespole Pałacowo Parkowym w Baranowie Sandomierskim powstało profesjonalne pole golfowe z zapleczem i szkółką. Burmistrz Jacek Hynowski podkreśla, że uczniowie mają już za sobą między innymi wizytę w podobnym ośrodku działającym w Głogowie Małopolskim: