Baranów Sandomierski: Zamek i hotel po remoncie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Koszt wszystkie prace remontowe zarówno zamku jak i budynku hotelu wyniosły ponad dwa miliony złotych. Potrzebne na ten cel pieniądze zabezpieczyła Agencja Rozwoju Przemysłu, która jest właścicielem obiektu.
Starosta powiatu tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek jest zdania, że odnowiona baza hotelowa sprawi, że turyści, którzy już teraz chętnie odwiedzają zamek w Baranowie Sandomierskim częściej zostaną tu na dłużej. Jest to także dobra propozycja dla osób, które przyjeżdżają w ten region w interesach:

Po ponad 3 miesiącach od rozpoczęcia remontu w Baranowie Sandomierskim oddano do użytku zmodernizowany hotel znajdujący się tuż obok zamku. Prace w obiekcie były koniecznością, bowiem ostatni raz budynek większy remont przechodził prawie 17 lat temu, i jak podkreśla jego dyrekcja to był najwyższy czas, aby dostosować go do obecnych standardów. Gruntownej modernizacji poddano wszystkie hotelowe pokoje, które od teraz mają nowy wystrój i niezależną klimatyzację. Nowe jest także zaplecze sanitarne.
Prace objęły także sam zamek. Tu jak podkreśla dyrektor Zespołu Pałacowo Parkowego w Baranowie Sandomierskim Kazimierz Idzik skupiono się głównie na wymianie części poszycia dachu, oraz przyległych elementów. Dzięki temu zabytkowy charakter Małego Wawelu ma przetrwać kolejne lata: