Baranów Sandomierski: Święto miasta już w ten weekend

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W niedzielnym programie dnia znalazła się parada motocykli, rodzinny konkurs sprawnościowy jazdy rowerem po torze przeszkód oraz otwarte dla wszystkich chętnych pole golfowe przy zamku. O muzykę zadbają zespoły Inoros, Platinium z gimnazjum w Ślęzakach, Audioties oraz gwiazda wieczoru Red Lips.
Oprócz tego przez dwa dni: wesołe miasteczko, gastronomia, stoiska promocyjne i handlowe, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.
(Dominik Siatrak)
Również na głównej scenie ogłoszone zostaną wyniki festiwalu, oraz wręczone zostaną nagrody, te finansowe, jak i statuetka ''Ptoka Klepoka''.
Po raz kolejny odbędzie się także Jarmark Ludzi z Pasją:

Już w najbliższy weekend dni Baranowa Sandomierskiego. Święto miasta odbędzie się na placu targowym.
Sobota upłynie pod znakiem wydarzeń sportowo-tanecznych. Będzie można podziwiać między innymi pokaz karateków z Tarnobrzega oraz występ zespołu Flash z Baranowa Sandomierskiego. O muzyczną oprawę dnia od godziny 20:30 zadbają zespoły Disco Polo: Active oraz Megustar. Dwie godziny później rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami.
Niedziela to przede wszystkim dwa duże wydarzenia towarzyszące. Pierwszym z nich jest zorganizowany już po raz 23 Festiwal Dziecko w Folklorze. To jedyny tego typu przegląd, który skupia się na dziecku w kulturze ludowej. Mówi dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim Renata Domka: