Baranów Sandomierski. Spartakiada Seniorów.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

w „Spartakiadzie Emerytów i Rencistów” w Baranowie Sandomierskim wzięli udział słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Tarnobrzega, Nowej Dęby, Gorzyc, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z  Gminy Baranów  Sandomierski, Emeryci i Renciści z Gminy Grębów oraz Klub Seniora z Jadachów.  

Pod wrażeniem imprezy był obecny na niej  wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk.  Zapowiedział, że postara się doprowadzić do tego, aby w przyszłym roku została zorganizowana wojewódzka spartakiada seniorów.  

 

Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości  w Gminie Baranów Sandomierski ,,Sokół’’ . Prezes organizacji Małgorzata Król bez wahania włączyła się w  inicjatywę. Dla seniorów warto.

 

Pomysłodawcą spartakiady był poseł Mirosław Pluta, który w Sejmie zasiada w Komisji Polityki Senioralnej.

 

Blisko 140 seniorów  wzięło udział w „Spartakiadzie Emerytów i Rencistów” w Baranowie Sandomierskim.  Impreza odbbyła się w miniony weekend.

Zawodnicy  rywalizowali indywidualnie w ośmiu konkurencjach: zawodach wędkarskich,  Nordic –Walking, biegu na 60 metrów, strzałach do bramki,  turnieju tenisa stołowego, slalomie,  rzucie do celu, pchnięciu kulą.

Mówi Ryszard Janczyk, szef Uniwersytetu III Wieku  w Nowej Dębie.