Baranów Sandomierski: Miliony na kanalizację w mieście i gminie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

 

Warta około 45 milionów złotych inwestycja została podzielona na 5 odrębnych zadań, na część, których wyłoniono już wykonawcę. Pozostałe przetargi są w trakcie przygotowania. Władze Baranowa Sandomierskiego będą zabiegać w Urzędzie Marszałkowskim o przesunięcie na z 2019 na 2020 rok daty zakończenia robót, ze względu na opóźnienia ze strony wykonawców.

 

(fot: Przy podpisaniu umowy obecni byli także poseł Zbigniew Chmielowiec, oraz radna sejmiku województwa podkarpackiego Ewa Draus.)

 

Ja myślę, że ta kwota mówi sama za siebie, jaki to jest projekt i jakie on ma znaczenie podkreślał marszałek Władysław Ortyl:

Prawie trzydzieści milionów złotych dofinansowania trafi do Baranowa Sandomierskiego na budowę i przebudowę kanalizacji w 5 miejscowościach gminy. W Woli Baranowskiej, Dymitrowie Małym, Baranowie Sandomierskim, Skopaniu oraz Knapach zostanie wybudowanych i zmodernizowanych łącznie 60 kilometrów sieci. Prace obejmą także oczyszczalnie ścieków, aby mogła przyjąć zwiększoną ilość nieczystości po podłączeniu kolejnych gospodarstw.

 

Pieniądze na inwestycję pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Stosowną umowę gwarantującą przyznanie środków podpisali w domu ludowym w Woli Baranowskiej burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur oraz marszałek województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

 

Na początku tej kadencji samorządu poziom skanalizowania naszej gminy wynosił średnio 35% – powiedział Marek Mazur: