Baranów Sandomierski: Jesienny przegląd zabezpieczeń przeciwpowodziowych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Stan zabezpieczeń przeciwpowodziowych w gminie ma poprawić przebudowa prawego i lewego wału rzeki Babulówki od mostu przy zamku, aż do granicy z Padwią Narodową. Pieniądze na tę inwestycję mają pochodzić z nowego budżetu Unii Europejskiej.

Wśród uwag, jakie pojawiły się po przeglądzie wiosennym były bobrze nory w obwałowaniach, które w sytuacji wyższych stanów wód mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie. W ostatnich miesiącach zostały one jednak już usunięte zapewnia Marek Barszcz. Urzędnicy mieli także okazję zobaczyć prace przy przebudowie śluzy na prawym wale Wisły:

Urzędnicy z gminy Baranów Sandomierski wspólnie z przedstawicielami Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie przeprowadzili jesienny przegląd zabezpieczeń przeciwpowodziowych na terenie gminy. Skontrolowano stan całej infrastruktury, na którą składają się nie tylko obwałowania, ale także śluzy oraz drogi przywałowe przy rzekach Wisła, Babulówka, Trześniówka oraz takich kanałach jak Dymitrowsko – Młodochowski czy Przyrwa. Mówi zastępca burmistrza Baranowa Sandomierskiego Marek Barszcz: