Baranów Sandomierski: Zespoły, “Na scenę!”.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Artyści z terenu miasta i gminy Baranów Sandomierski przejmują scenę tamtejszego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. W ciągu najbliższych tygodni zaprezentują się osoby, ale i zespoły, które prezentują różne gatunki i style muzyczne, które mają już jakiś dorobek artystyczny, jednak nie miały do tej pory okazji, aby szerzej zaprezentować się publiczności.

Jak tłumaczy dyrektor MGOKu Renata Domka, wszystko zaczęło się od Narodowego Święta Niepodległości. – Na scenie wystąpiło wówczas blisko stu artystów. Dla wielu z nich był to pierwszy poważny występ. Uznaliśmy wówczas, iż dobrym pomysłem byłoby umożliwić im organizację ich własnych koncertów. Placówka w końcu dysponuje odpowiednim sprzętem, oraz nowoczesną sceną wraz z zapleczem technicznym. Wszystko to pozwala prowadzić działalność kulturalną w szerszym niż do tej pory zakresie – mówi dyrektor.

Pierwszy koncert już dziś o godzinie 18. Z koncertem kolęd wystąpi na nim piętnastoosobowa grupa „Ola i Schola”. Mówi założycielka grupy Aleksandra Solarska.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.