Baćkowice: Nielegalny tytoń i alkohol

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Opatowscy policjanci kryminalni ujawnili na jednej z posesji gminy Baćkowice tytoniowe oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar wart ponad 60 tysięcy złotych został zabezpieczony. W sprawie zatrzymano dwóch braci, właścicieli posesji.
Cała sytuacja rozegrała się wczoraj późnym popołudniem, kiedy to funkcjonariusze Zespołu Przestępstw Gospodarczych dostali zgłoszenie i odwiedzili jedno z gospodarstw na terenie gminy Baćkowice. Podczas sprawdzania budynków okazało się, że wszędzie były ukryte wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci w trakcie wykonywania czynności znaleźli również alkohol.
Wszystkie wyroby były pochowane w pomieszczeniach i budynkach gospodarczych zajmowanych przez braci i ich matkę, której zachowanie zwróciło uwagę funkcjonariuszy. 89-letnia kobieta wyglądała na zaniedbaną i schorowaną. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Przybyły lekarz stwierdził, że kobieta wymaga hospitalizacji, dlatego zabrano ją do szpitala.
Zatrzymani mężczyźni mieli w sumie około 6500 paczek papierosów, 15 kilogramów krajanki tytoniowej i 100 butelek alkoholu. Po przesłuchaniu jeden z nich, 54- latek przyznał się do zakupu i wprowadzania towaru do obrotu. Konsekwencją jego czynu może być nawet 2-letni pobyt w więzieniu oraz kara grzywny.
(swietokrzyska.policja.gov.pl)