Akademia Czystych Rąk Carex i konkurs dla szkół

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Akademia Czystych Rąk Carex – III edycja programu edukacyjnego w województwie podkarpackim

Trwa III edycja ogólnopolskiego programu Akademia Czystych Rąk Carex. Jego celem jest edukacja uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w zakresie prawidłowej higieny dłoni. W akcji bierze udział 56 placówek z województwa podkarpackiego.
Akademia Czystych Rąk Carex powstała z idei przekazania najmłodszym podstawowej wiedzy dotyczącej tego, jak ważne jest częste mycie rąk, a także z potrzeby wyrobienia wśród dzieci prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec się przed infekcjami. Założeniem programu jest dotarcie do jak największej liczby placówek w całej Polsce. Pierwszych 300 szkół, które zostały zgłoszone do programu, otrzymało zestaw drukowanych materiałów edukacyjnych oraz produktów marki Carex. Dodatkowo, ze względu na ogromne zainteresowanie, przygotowano i rozesłano 700 pakietów specjalnych. Do III edycji Akademii Czystych Rąk Carex zgłoszono w sumie ponad 1300 placówek.
– Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, wystarczy czasem zacząć od rzeczy podstawowych – mycie rąk jest jedną z nich. Od najmłodszych lat mówi się dzieciom, że mają to robić, ale nie zawsze z pożądanym skutkiem. Najważniejsze jest wyrobienie odpowiednich nawyków, a przekazanie wiedzy poprzez zabawę może być na to metodą. Dlatego już trzeci rok z rzędu marka Carex skupia swoje działania na profilaktyce zdrowia najmłodszych, ucząc ich jak prawidłowo myć ręce. Jesteśmy dumni z tego, że szkół, które podzielają naszą ideę, jest coraz więcej – mówi Anna Rogalska, Dyrektor Marketingu PZ Cussons Polska S.A.
Częścią programu Akademia Czystych Rąk Carex jest również konkurs „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?” w ramach którego, uczniowie szkół podstawowych mogą przygotować prace plastyczne lub multimedialne, będące odpowiedzią na zadane pytanie. Termin przyjmowania prac upływa 31 marca 2013. Konkurs jest otwarty – dla wszystkich szkół podstawowych z całej Polski. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

(fot: organizator)