XC MTB w Nowej Dębie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

XC MTB – Diabelska Górka – Nowa Dęba – 2014.09.28

To już trzecia edycja zawodów XC MTB w Nowej Dębie.
Z roku na rok przybywa – zawodników i kibiców, biorących udział w zawodach. Przybywa również chętnych do współorganizowania tego projektu. Co ogromnie cieszy nas ( Stowarzyszenie Wsparcie w Nowej Dębie). Pomysł na zawody zrodził się w 2012 roku kiedy to kilku miłośników jazdy na rowerach, zapragnęło sprawdzić się na trasie ale i w roli organizatorów. Na niewielkiej górce wytyczono pętlę o której później przyjezdni powiedzieli „Nie sądziłem, że w na tak małym obszarze można tak ‘podkręcić’ trasę. Podjazdy i zjazdy, ciasne ‘agrafki’ i to kilka pod rząd dają nieźle popalić. Dodatkową trudnością jest fakt, że cała Nowa Dęba leży na podłożu piaszczystym. Jest nawet jedno miejsce, gdzie trzeba prowadzić rower ;)”( http://marektrek.bikestats.pl/c,26810,XC.html)
Pierwsze zawody przyciągnęły około 30 zawodników, oraz sporą  liczbę dzieci i młodzieży. Kolejne podwoiły już te liczby, a co będzie tym razem? Okaże się już w najbliższą niedzielę.. Jak co roku zapisy są otwarte i czekamy w biurze na każdego chętnego. Biuro zawodów usytuowane jest za basenem w Nowej Dębie gdzie od godziny 9:00 można się rejestrować.
……

Serdecznie zapraszamy na trzecie już w Nowej Dębie otwarte zawody MTB XC.
Do udziału zapraszamy chłopaków i dziewczęta, panów i panie, seniorów, oldbojów i wszystkich, którzy mają ochotę sprawdzić swoje siły.
28.09.2014 – od godziny 11:00 do 16:00 na specjalnie przygotowanej trasie „diabelska górka” odbędą się zawody Cross Country XC MTB Nowa Dęba.
Biuro zawodów : czynne od godziny 9:00 przy basenie SOSiR w Nowej Dębie ul. Kościuszki 14.

To już trzeci raz miłośnicy jazdy rowerami po bezdrożach będą mogli spróbować swoich sił na zawodach organizowanych w Nowej Dębie przez Stowarzyszenie Wsparcie oraz firmę Paam Bike.
ZAWODY ROZPOCZYNAMY OD 11:00
Podobnie jak w zeszłym roku, amatorzy podzieleni są na kategorie wiekowe :
1. Do lat 6 dziewczęta i chłopcy – od godziny 10 do 15 zabawy i zawody.
2. 6-7 lat dziewczęta i chłopcy – jedna mała pętla
3. 8-9 lat dziewczęta i chłopcy – jedna mała pętla
4. 10 – 13 lat dziewczęta i chłopcy – dwie małe pętle
5. 14 – 16 lat dziewczęta i chłopcy –4 duże pętle
6. 16 – 20 lat dziewczęta i chłopcy –7 dużych pętli
7. 21 – 30 lat kobiety i mężczyźni -11 dużych pętli
8. Powyżej 30 lat kobiety i mężczyźni – 7 dużych pętli

Dla dzieci do lat 6 przygotowane zostaną zabawy zawody: żółwia jazda, slalom.
ZAPISY OD 9:00 W NAMIOCIE BIURO ZAWODÓW
NAJPROŚCIEJ ZGŁOSZENIE WYSYŁACIE na adres wsparcie@wsparcie.pl z dopiskiem Rower. Podajcie także numer swojego telefonu i komórkowego i skąd przyjeżdżacie.
DLA UCZESTNIKÓW PRZYJEZDNYCH – ZORGANIZUJEMY POMOC W NOCOWANIU.
DLA WSZYSTKICH PIKNIK GRILL I DOBRA ZABAWA.

Partnerami w organizacji zawodów są:
Stowarzyszenie WSPARCIE,  Nadleśnictwo Nowa Dęba, Szpital Powiatowy w Nowej Dębie, Hotel Szypowski, Dobre Miejsce, PAAM BIKE Przemysław Maćkowiak,  Apteka Centrum Dariusz Tomczyk,  PSS SPOŁEM Nowa Dęba,  Dom Pomocy Społecznej  W Nowej Dębie, Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury w  Nowej Dębie, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, F.H.U. CYFERKA Dorota Pietrzyk,  P.P.H.U TOMAR, HLG, Ochotnicza Straż Pożarna w Alfredówce, Restauracja LUCJANA, PO SCHODKACH Dariusz Łeptuch, Anna Wojnarowska, Master Media Damian Bieleń, P.H.U. „WIM” Marek Zięba, P.H.U. „PALEN” Andrzej Kołodziej, Portal NADWISLA24.PL , Błękitna TV – Rzeszowska Telewizja Internetowa,  Idylla Studio-Masażu Tarnobrzeg, Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej,  Euro Office Tomasz Zieliński, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra,  Jarosław Mączka,  CYKLOCENTRUM Kolbuszowa, AUTOMOBILKLUB Nowa Dęba, infonowadeba.pl, Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa

Pula nagród ciągle rośnie, między innymi do wygrania:
 weekend w gospodarstwie agroturystycznym Dobre Miejsce, Tablety, akcesoria rowerowe, płyty itp.

LINKI:

https://www.facebook.com/XCMTBND – strona XC MTB

https://www.facebook.com/events/407267812742404/ – profil wydarzenia

http://www.youtube.com/watch?v=D9kXKVwZZBw
 
http://marektrek.bikestats.pl/c,26810,XC.html