Także w Tarnobrzegu już gra WOŚP

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W ramach finału WOŚP tarnobrzeski sztab orkiestry przygotował wiele atrakcji. Z Placu Bartosza Głowackiego właśnie o godzinie 12.00  wyrusza tradycyjna kawalkada Pojazdów Wszelakich, która przejedzie ulicami miasta. Potem na scenie zlokalizowanej na tarnobrzeskim rynku ma się rozpocząć koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa pod przewodnictwem Marka Kosiora. O 13.00  rozpocznie się  pokaz ratownictwa medycznego. Do 18.00 grać będą lokalne zespoły, śpiewać rodzimi wokaliści. O 18.00  – licytacja. O godzinie 19.00 gwiazda wieczoru – zespół  VARIUS MANX, a o 20.00 wielka niespodzianka i Światełko do Nieba. Finał będzie miał industrialne zakończenie, wystąpi  Fallen Halo.

W liceum odbywa się liczenie zebranych pieniędzy. Zajmują się tym pracownicy banku PKO S.A. W budynku LO zziębnięci wolontariusze mogą się ogrzać i posilić.
Pomoc dzieciom to cel nadrzędny przedsięwzięcia jakim jest WOŚP. Jednak dla ludzi zaangażowanych  w inicjatywe to o wiele więcej. Podkreśla Kasia Jugo.

Tarnobrzeski sztab WOŚP mieści się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Mówi Kasia Jugo,  w sztabie odpowiedzialna za dział redakcyjny.

Wśród wolontariuszy znalazł się również Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu, Jan Żak.

Na terenie całego  Tarnobrzega, 180 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera dziś pieniądze  do puszek. Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko. W tym roku po raz 20 rozpoczęła granie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
     Od rana pieniądze do orkiestrowych puszek zbierało rodzeństwo 17 letnia Ania Ostrowska i 12 letni Hubert Ostrowski.