90-te urodziny poetki Stanisławy Drzymały w Bielińcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tomik poezji Stanisławy Drzymały ukazał się dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec i burmistrza gminy Ulanów. Na 90-tych urodzinach poetki Stanisławy Drzymały z Bielińca, na które przybyli mieszkańcy gminy Ulanów i powiatu niżańskiego nie brakło życzeń zdrowia, następnych lat twórczej pracy przy piórze i kolejnych tomików poezji. Był też tort urodzinowy i kwiaty.
(Marta Górecka)
90-te urodziny poetki uświetniono również recytacjami poezji Stanisławy Drzymały w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Bielica. Jak choćby fragmentu wiersza „Męczennicy wojenni”

A jej przygoda z poezją rozpoczęła się od niespełnionej miłości

Uczczono je wydaniem i prezentacją tomiku poezji. W pierwszym wydanym zbiorze poezji pt. „Wokół Bielińca” udało się zgromadzić blisko 60 wierszy pani Stanisławy wybranych spośród ok. 400-stu jej autorstwa. Jak sama twierdzi jest poetką niespełnioną i jedną z tych osób, którym marzeń nie dane było spełnić. A pani Stanisław Drzymała, będąc młodą dziewczyną marzyła o nauce, ale rodzice uznali, że na wsi dziewczynie szkoła nie potrzebna. Dlatego 90-latka uważa, że urodziła się nie w tym miejscu i nie o tej porze co trzeba