Sandomierz: Zbadaj się i Ty

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zaprasza do Sandomierza. Mieszkanki mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO.

Bezpłatna mammografia jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywana jest cytologia na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę.

O tym, że trzeba się badać przekonuje doktor Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Rak piersi jest groźną chorobą, ale wykrytą w porę można skutecznie leczyć.

Cytomammobus ŚCO stoi przy stadionie sportowym MOSiR przy ulicy Koseły. Badanie są wykonywane od godziny 10 do 16, jeszcze do jutra.
Natomiast w czwartek i piątek (24 i 25 sierpnia) z badań będą mogły skorzystać mieszkanki Wilczyc. Cytomammobus stacjonował będzie na parkingu przy Centrum Kultury.

By skorzystać z badań należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument z nr PESEL. Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu 661 911 300.