328 osób z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego objętych programem ' Partnerstwo dla pracy”

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Projekt pilotażowy 'Partnerstwo dla pracy', będzie realizowany do 2014 roku. Na jego realizacje ministerstwo przeznaczyło 10 milionów złotych. W przedsięwzięciu oprócz województwa podkarpackiego biorą udział województwo mazowieckie i dolnośląskie.
Założeniem inicjatywy jest również pokazanie możliwości współpracy z agencjami zatrudnienia. To wybrana w drodze przetargu agencja będzie realizowała działania wobec uczestników programu. Tłumaczył to goszczący w Tarnobrzegu wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina.

Blisko 1000 bezrobotnych z podkarpacia zostanie objętych programem 'Partnerstwo dla pracy'. Pilotażową inicjatywę realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie we współpracy z trzema powiatowymi urzędami pracy w tym tarnobrzeskim.
'Partnerstwo dla pracy' to program ministra Pracy i Polityki Społecznej, którego nadrzędnym celem jest przywrócenie do zatrudnienia osób bez pracy. Weźmie w nim udział 328 osób z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu Teresa Huńka.