Harasiuki: Powstaje sieć kanalizacyjna i będą przydomowe oczyszczalnie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

W Gminie Harasiuki trwa realizacja dużej inwestycji kanalizacyjnej obejmującej budowę sieci w Hucie Krzeszowskiej, Hucie Nowej i miejscowości Gózd. To duża inwestycja o wartości ponad 11 milionów złotych. A jej realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu w wysokości blisko 10 milionów złotych. Wykonanie tej inwestycji kanalizacyjnej to jeden z priorytetów w gminie Harasiuki, która obecnie jest skanalizowana w zaledwie kilku procentach. Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka przyznaje, że nie wszędzie opłaca się budowa sieci kanalizacyjnej, dlatego w tych miejscowościach gmina stawia na przydomowe oczyszczalnie:

Natomiast po zainstalowaniu przydomowych oczyszczalni oraz po zakończeniu obecnej inwestycji kanalizacyjnej oraz zrealizowanej niedawno sieci pomiędzy oczyszczalnią ścieków a przepompownią w Hucie Krzeszowskiej skanalizowanie Gminy Harasiuki wzrośnie do blisko 50%:

A jak przewiduje wójt Krzysztof Kiszka, jeśli nadal będą dostępne programy rządowe i unijne, z których będzie można pozyskiwać dofinansowanie na inwestycje kanalizacyjne, to do połowy przyszłej kadencji problem słabego skanalizowania Gminy Harasiuki przestanie istnieć.