reklama

Mielec: Mieleckie pogotowie z kolejnymi karetkami.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

Pięć stacji pogotowia z Podkarpacia w tym m.in. stacja pogotowia ratunkowego w Mielcu  otrzymało po dwa, w pełni wyposażone ambulanse.  Karetki, które kosztowały ok. 7 mln złotych, zostały kupione dzięki pomocy unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 i będą wykorzystywane do walki z pandemią Covid-19.

Mówi marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Jak tłumaczy Jakub Dzik, z-ca dyr. Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie , koronawirus sprawił, że zespoły ratownicze, które i tak na co dzień są obciążone dużą ilością wyjazdów do ratowania zdrowia, życia ludzi, w dobie koronawirusa musiały zmierzyć się z tym, ze jako pierwsi docierali do zarażonych na koronawirusa. To sprawiło, że należało ten tabor zmienić na nowocześniejszy.

Dziękujemy za ten zakup – mówi  Piotr Sawicki ze stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie.

10 nowoczesnych ambulansów trafi do pięciu stacji pogotowia w regionie. Każda otrzyma po dwie karetki wyposażone w specjalistyczny sprzęt, a są to: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie,  Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku,  Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu,  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu oraz  Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie.

 

 

Tomasz Łępa