Nisko: Osiem za drogich ofert na przebudowę budynku po Zakładach Drzewnych

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Wojtek Janczura

Aż osiem ofert wpłynęło w ramach przetargu na przebudowę zabytkowego budynku po Zakładach Drzewnych w Nisku. Niestety okazuje się, ze żadna z ofert nie mieści się w budżecie przeznaczonym przez samorząd Niska na tą inwestycję. Gmina planowała przeznaczyć na ten cel blisko 2,9 miliona złotych. Podczas gdy najtańsza zaoferowana kwota to blisko 3,4 miliona złotych. Najdroższa zaś to ponad 4,4 miliona. Wszystko więc wskazuje na to, że Nisko powtórzy przetarg. Wcześniej jeszcze raz będzie przeanalizowany kosztorys pod kątem obcięcia kosztów, żeby zmieścić się w kolejnym przetargu w zaplanowanej puli.

Sama inwestycja jest dla samorządu Niska ważna nie tylko dla ocalenia zabytkowego budynku, w którym za czasów rodziny Resseguier znajdował się browar. Mówi burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk:

Budynek ma być Centrum Wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wcześniej jednak trzeba go wyremontować i dostosować do tych funkcji. Burmistrz liczy na to, że w powtórzonym przetargu uda się wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

Marta Górecka