Tarnobrzeg. Zespół Szkół Specjalnych w trakcie przeprowadzki.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu  jest w trakcie przeprowadzki. Około połowy sierpnia opuści mury Szkoły Podstawowej numer 10 przy ulicy Marii Dąbrowskiej 10 i zajmie budynek po Gimnazjum numer 2 przy ulicy Kopernika 18.

Dyrektor placówki jest przekonany, że zmiana lokalizacji to dla szkoły szansa na rozwój. – Prac adaptacyjnych, remontowych trzeba wykonać bardzo dużo i nie wszystko uda się zrobić od razu, ale jestem przekonany, że z pomocą miasta sobie poradzimy – stwierdził Dariusz Chorzępa.

Co zyskuje szkoła specjalna? Przede wszystkim więcej przestrzeni. Do tej pory  z powodu braku pomieszczeń niektóre zajęcia prowadzone były  w piwnicach „Dziesiątki”, a salą gimnastyczną trzeba było się dzielić z uczniami szkoły podstawowej co sprawiało wiele kłopotów przy ustalaniu planów lekcji dwóch placówek.

Wspomniana większa przestrzeń spowoduje, że w ZSS poprawi się również bezpieczeństwo. Podopiecznymi placówki są dzieci, ale też na przykład młodzi, dorośli mężczyźni. Kadrze łatwiej będzie grupować uczniów  ze względu na wiek.

– Chcemy być szkołą konkurencyjną dlatego zamierzamy stawiać na jakość pracy – mówi dyrektor, Dariusz Chorzępa.

Są również plany utworzenia  w placówce szkoły branżowej i harcówki.