Tarnobrzeg, region. 30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków przejedzie również przez Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trzydziesty Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków przejedzie również przez Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeski. To z jednej strony widowiskowe wydarzenie, a z drugiej impreza, która bywa utrudnieniem dla osób korzystających z dróg.

Wyścig podzielony jest na pięć etapów. Pierwszy etap rozpoczął  się 2 lipca w Łodzi, ostatni piąty zakończy się 6 lipca w Krośnie.

W czwartym etapie kolarskich rozgrywek peleton wystartuje z miejscowości Skarżysko-Kamienna, przejdzie między innymi przez Sandomierz, Trześń, Sokolniki, Zabrnie Górne, Grębów, Jamnicę, Stalową Wolę, Nisko, Zarzecze, Pysznicę. Peleton finiszować będzie w Stalowej Woli.

5 lipca  w godzinach 15.30 – 17.30 droga krajowa nr 77 na trasie Sandomierz – Trześń oraz droga powiatowa relacji Trześń –  Grębów, a także droga wojewódzka nr 871na odcinku Grębów – Stalowa Wola będą wyłączone z ruchu.

Tego samego dnia w Tarnobrzegu na czas przejazdu zawodników, wstrzymany będzie ruch na ulicy Warszawskiej w kierunku Sandomierza oraz na drodze krajowej nr 77 relacji Sandomierz – Gorzyce.

W sobotę, 6 lipca w godzinach 9.30 – 11.00 na terenie Tarnobrzega oraz gminy Baranów Sandomierski odbędzie się V etap wyścigu kolarskiego.

Mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Adam Strumiński.

Z uwagi na wydarzenie w godzinach 9.30 – 11.00 z ruchu zostanie wyłączonych część ulic. Mówi komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, Robert Kędziora.

Ruch będzie wstrzymany nie tylko  na ulicy Wisłostrada w kierunku Mielca ale też na drodze wojewódzkiej nr 985 relacji Tarnobrzeg- Mielec. Utrudnienia powstaną również na ulicach Baranowa Sandomierskiego.