Tarnobrzeg. Dni Teatru. Odbierz bezpłatną wejściówkę.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Bezpłatne wejściówki na spektakle  można już odbierać w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Z okazji Dni Teatru placówka rokrocznie zaprasza do siebie wielbicieli żywego słowa.

Mówi teatrolog, doktor Sylwester Łysiak z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

W ramach Dni Teatru  w sobotę 23 marca na deskach TDK wystawione zostaną dwa przedstawienia. Pierwsze, dla dzieci, o godzinie 15.30. Będzie to „Smok Wawelski”, zabawna inscenizacja bajki w  wykonaniu uczniów VI klasy z Zespołu Szkół w Maliniu. Tego samego dnia o godzinie 18.00 Teatr Poezji i Piosenki  Biłgorajskiego  Centrum Kultury wystawi sztukę Aleksandra Fredry pod tytułem „Gwałtu, co się dzieje!”.

W niedziele 24 marca Teatr „Czwartek” działający przy Tarnobrzeskim Domu Kultury” zaprezentuje spektakl „Parady” Jana Potockiego. O 19.30 Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM przedstawi widowisko „Czary, mary, wspomnienie”, poświęconego działaczce ludowej, Lasowiaczce, Marii Kozioł.

Wcześniej, 20 marca, o godzinie 10.00, na scenie TDK wystawiony zostanie spektakl lalkowy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 1-3 pod tytułem „Wystarczy Być”, w wykonaniu Teatru „Maska” z Rzeszowa. Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rezerwacji.