Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A Weekend dla Zdrowia i Stalowa Dycha to część opracowanego wspólnie z mieszkańcami 'Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Powiecie Stalowowolskim”.
(Marta Górecka)
Atrakcją była też spartakiada stowarzyszeń. Prezes Stowarzyszenia Szansa Maria Kasprowicz przyznała, że konkurencje były tak pomyślane, by każdy miał szansę zwyciężyć bez względu na wiek

I to właśnie Szymonowi Kulce przypadło w udziale zwycięstwo i mistrzowski tytuł II Stalowej Dychy. Kulka 10-kilometrową trasę ulicami Stalowej Woli pokonał w niecałe pół godziny, a dokładnie 29 minut 51 sekund. Kolejne miejsca należały do ukraińskich biegaczy. W pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch zawodników z regionu. Na 6 miejscu przybiegł Michał Wojciechowski z Tarnobrzega, a jako 9 przekroczył metę reprezentant Stalowej Woli Patryk Pawłowski. Wśród kobiet trasę najszybciej pokonała Aleksandra Jakubczak z Zamościa. Starosta Robert Fila przybiegł na metę jako dwudziesty pokonując 10 kilometrów w 36 minut 13 sekund. Ale nie tylko Stalowa Dycha przyciągała mieszkańców przed Miejski Dom Kultury, bo w tym samym czasie trwał Weekend dla Zdrowia. Mówi szef Ambulatorium Wojciech Korkowski

Czterystu biegaczy postanowiło spróbować swoich sił na dystansie 10 kilometrów Stalowej Dychy. Z rekordowej liczby uczestników II już edycji imprezy w Stalowej Woli zadowolony był współorganizator biegu, prezes Stalowowolskiego Klubu Biegacza Bogdan Dziuba. Zwłaszcza, że na starcie biegu stanęło kilkudziesięciu biegaczy ze Stalowej Woli. Nie brakowało też uczestników z różnych części Polski i obcokrajowców. Byli między innymi Hiszpanie, ale też mocna grupa ze wschodu