Stalowa Wola: Radni miejscy uchwalili budżet na 2019 rok.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: admin

Stalowa Wola ma już budżet na 2019 rok. Radni miejscy 14 głosami koalicji przy 6 głosach przeciw i 1 wstrzymującym się przyjęli zaproponowany projekt. A to oznacza, że planowane na przyszły rok dochody wyniosą 330’684’484,61 a wydatki to 356’548’696,45 złotych. To oznacza że deficyt wyniesie ponad 25,8 miliona złotych i ma zostać pokryty głównie ze sprzedaży obligacji komunalnych. Prezydent Lucjusz Nadbereżny dziękował za przyjęcie budżetu. Przyznał, że jest to trudny budżet, ale chce udowodnić opozycji, że zostanie zrealizowany z sukcesem:

Opozycja, która chciała oszczędności i zagłosowała przeciw budżetowi w związku z dużym deficytem, poczuła się dotknięta słowami prezydenta. Mówiła o tym radna Renata Butryn:

Na wydatki inwestycyjne Stalowa Wola planuje przeznaczyć w przyszłym roku ponad 91 milionów złotych. Wśród większych zadań, które znalazły się w przyszłorocznym budżecie Stalowej Woli są m.in. dalsza realizacja Mobilnego MOF w Stalowej Woli za kwotę ponad 5,7 miliona złotych, rozbudowa drogi przez byłe tereny HSW będącej połączeniem z terenami inwestycyjnymi przy ul. COP w Stalowej Woli za blisko 12 milionów, przebudowa w Rozwadowie ulic Kopernika, Kochanowskiego i Poprzecznej za ponad 3 miliony złotych. Budowa drogi przez plac targowy ponad 2,5 miliona i budowa hali warzywniaka ponad 2,4 miliona złotych. Dokończenie rekultywacji stawów osadowych blisko 4 miliony. Kontynuacja budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli wraz z przebudową stadionu ponad 24 miliony złotych, rozbudowa sali gimnastycznej PSP nr 3 w Stalowej Woli 6 milionów. Dalsza modernizacja Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli w ramach MOF ponad 8,4 miliona. Na budowę ponadlokalnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Stalowej Woli czyli Ogródek Jordanowski i podwórko dla Pława planuje się przeznaczyć 5 milionów złotych. Po milionie na rozbudowę placów zabaw i Stalowowolskie Centrum Aktywności Seniora. Ale też nie braknie i inwestycji drogowych, kanalizacyjnych, czy dotyczących parkingów i oświetlenia w mieście oraz realizacji projektów ekologicznych i wielu innych.
(Marta Górecka)