Stalowa Wola: Piknik w Zespole Szkół Specjalnych pełen atrakcji i integracji

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Piknik Integracyjny zorganizowały w Stalowej Woli Zespół Szkół nr 6 Specjalnych i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”. Piknik połączony był z Dniem Otwartym szkoły. Mówi dyrektor Barbara Nabrzeska.

Dyrektor przyznała, że piknik jest nie tylko wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów szkoły ale też dla rodziców, którzy się zintegrowali i otworzyli

Przygotowali zdrowy poczęstunek dla uczestników pikniku w postaci owoców grillowanych warzyw i poczęstunku chlebem własnego wypieku. Mama jednej z uczennic Joanna Wraga przyznała, ze takie spotkania są potrzebne.

Nie zabrakło więc konkurencji sportowo-rekreacyjnych, medali oraz zabaw integracyjnych i muzyczno tanecznych. Był także pokaz ratownictwa technicznego i medycznego w wykonaniu OSP ze Zbydniowa i pokaz sprzętu Państwowej Straży Pożarnej. A w ramach projektu nauczyciele dzieciom podczas pikniku w Zespole Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli odbyło się przedstawienie pod tytułem: „Śpiąca królewna” w wykonaniu nauczycieli.

Marta Górecka