reklama

Sandomierz: Transmisja na żywo wydarzenia „Sandomierski strój ludowy” i „Sandomierski EtnoDesign”.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Zamku Królewskim w Sandomierzu odbędzie się oficjalne zakończenie projektu realizowanego przez Muzeum Okręgowe pod tytułem „Sandomierski EtnoDesign”.

Mówi dyrektor muzeum dr Dominik Kacper Płaza:

Głównym celem projektu było upowszechnienie wiedzy o stroju sandomierskim – elemencie lokalnego, materialnego dziedzictwa kulturowego. W ramach projektu wykonane zostały rekonstrukcje odświętnych i codziennych strojów sandomierskich, które zaprezentowane będą na wystawie czasowej. Tłem dla prezentacji ubiorów będą postery z informacjami na temat historii ludowego stroju sandomierskiego.

W programie spotkania znajdzie się także pokaz mody Justyny Wesołowskiej „Sandomierski EtnoDesign 2019. Moda codzienna i wieczorowa z regionalnym charakterem” z kolekcji Fundacji Ga Mon/Justyna Wesołowska.

Jak podkreśla dr Dominik Kacper Płaza, to kolejny realizowany w ostatnim czasie przez sandomierskie muzeum projekt o charakterze etnograficznym:

Finał projektu  „Sandomierski EtnoDesign” dziś o godz. 17.30 w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Wstęp wolny.

Relacja on line pod adresem:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D7E6RCblZ23Q%26fbclid%3DIwAR1O2qlODeZDrgKAuqQ1g-cwDPXyUf5meo1wUMZimHOiYFiPAhG-mtCoE2I&h=AT3iUaFdaVg07UsGXmJQyTK_21SQ5qlXuj7fIovLoOQhW57kChTmU8WtJXkfcR-rPlA0avy24gF5Ib3mKar5bBsI4IUbpUccwQYvimbHgfanulNfOQb61Wexi-gfl3YHxHHvLA

 

Joanna Sarwa