Sandomierz: Czy masz cukrzycę? Można sprawdzić podczas Sandomierskiej Soboty ze Zdrowiem.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Mieszkańcy Sandomierza będą mogli dziś sprawdzić, czy cierpią na cukrzycę. Urząd Miasta zaprasza na bezpłatne badania w ramach akcji pod nazwą „Sandomierska Sobota ze Zdrowiem”.  Wśród proponowanych mieszkańcom badań znalazły się badania poziomu cukru we krwi. W akcję tę włączył się sandomierski szpital, w którym obecnie realizowany jest pilotażowy program profilaktyczny.

Mówi zastępca dyrektora do spraw medycznych Szpitala Specjalistycznego Ducha Św. w Sandomierzu Beata Wiater:

W namiocie koło ratusza będą rozdawane materiały edukacyjne. Będzie też badany poziom cukru we krwi – mówi Małgorzata Surowiec z sandomierskiego szpitala:

W sobotniej akcji wezmą udział członkowie sandomierskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Mówi jego prezes Danuta Żmuda:

Oprócz badań w kierunku cukrzycy dziś będą wykonywane badania ciśnienia tętniczego, ginekologiczne, usg tarczycy, słuchu i krwi. Będzie można także skorzystać z porad neurologa, dietetyka, reumatologa czy dermatologa. W akcję włączyły się także sandomierskie amazonki. Porady lekarskie i badania będą wykonywane bezpłatnie. Na część badań obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.sandomierz.pl.

Patronat medialny – Radio Leliwa.

(Joanna Sarwa)