Przegrana Siarki Jezioro Tarnobrzeg w 7. kolejce drugiego etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zaskakujący wynik w Tarnobrzegu! Uznawana za faworyta Siarka Jezioro przegrała we własnej hali z AZS Politechniką 79:84.
O wszystkim zadecydowała tak naprawdę dopiero ostatnia kwarta. Na cztery minuty przed końcem po trójce Marka Popiołka AZS Politechnika wyszła na prowadzenie 74:72. Gospodarze pogubili się w ataku, co wykorzystali młodzi zawodnicy z Warszawy. Po kilku akcjach, dzięki rzutom wolnym Michała Nowakowskiego wygrywali 79:74. Siarka Jezioro próbowała gonić rywala, ale ich rzuty z dystansu okazywały się niecelne. O wyniku meczu zadecydowała właśnie skuteczność rzutów za trzy punkty w końcówce spotkania.
19 punktów dla AZS Politechniki zdobył Mateusz Ponitka. W ekipie Siarki Jezioro najskuteczniejszy był Wojciech Barycz, który rzucił 18 punktów.