Region
autor: Dominik Siatrak | 11.01.2012

W Tarnobrzegu otwarto białego orlika

W Tarnobrzegu otwarto białego orlika
Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. W Tarnobrzegu otwarto, pierwsze w mieście sztuczne lodowisko. Obiekt który powstał na osiedlu Dzików przy tamtejszej szkole podstawowej nr 9, został zbudowany w ramach programu 'biały orlik” który współfinansuje ministerstwo sportu i turystyki. Do dyspozycji wszystkich chętnych jest lodowisko o wymiarach 30 na 20 metrów, wyposażone w bandy, ławeczki gdzie można w spokoju ubrać łyżwy, oraz specjalne gumowe maty które znacznie ułatwiają poruszanie się wokół obiektu. Jedną z pierwszych osób która miała okazję jeździć po białym orliku, był Bartek Mroczkowski:
Z obiektu cieszą się również rodzicie:
Na budowę kolejnych białych orlików w Tarnobrzegu, na razie nie ma co liczyć, jednak w planie jest budowa znacznie większego lodowiska w miejscu dzisiejszego basenu odkrytego mówi prezydent miasta Norbert Mastalerz:
Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach od 10 do 20. W godzinach od 14 do 15 zaplanowano przerwę techniczną. Wstęp na obiekt jest bezpłatny. Z lodowiska będzie można korzystać tylko wtedy kiedy temperatura powietrza będzie wynosić do + 10 stopni celcujsza. Wybierając się na białego Orlika na Dzikowie, warto zabrać ze sobą łyżwy gdyż obiekt nie posiada wypożyczalni.
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy