Region
autor: Ewa Wójcik - Lis | 19.05.2017

Tarnobrzeg. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Tarnobrzeg. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

 

Na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Tarnobrzegu odbyły się dziś Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi, podkarpacki komendant wojewódzki, starszy brygadier Andrzej Babiec, poseł PiS Zbigniew Chmielowiec, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Władysław Stępień, a także włodarze gmin powiatu tarnobrzeskiego, starosta, czy przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

W tym roku obchodzona jest 25 rocznica powstania PSP. W tarnobrzeskiej jednostce pracuje czterech spośród ponad 70 strażaków, którzy  w 1992 roku złożyli akt ślubowania do nowopowstałej formacji. Zaczynali od mundurów moro, samochodów Star i Jelcz, jednego kompletu hydraulicznego. Mówi komendant miejski PSP w Tarnobrzegu, młodszy brygadier Marian Róg.

 

Komendant dziękował strażakom za ofiarną i efektywną służbę, za ratowanie życia zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy. Podkreślił, że zawód strażaka bardzo się zmienił na przestrzeni ostatnich lat. To nie tylko gaszenie pożarów.

 

Podczas uroczystości funkcjonariuszom PSP wręczono odznaczenia i awanse.

Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy