Region
autor: Ewa Wójcik - Lis | 13.06.2018

Tarnobrzeg. Mieszkańcy Zakrzowa nie chcą bazy przeładunkowej odpadów segregowanych.

Tarnobrzeg. Mieszkańcy Zakrzowa nie chcą bazy przeładunkowej odpadów segregowanych.

Mieszkańcy tarnobrzeskiego osiedla Zakrzów nie godzą się na powstanie bazy przeładunkowej odpadów segregowanych na terenie oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w bliskiej odległości od domów mieszkalnych. Obawiają się między innymi smrodu i robactwa. Pełniący obowiązki prezydenta twierdzi, że nawet jeżeli baza powstanie nie będzie uciążliwa dla miejscowej ludności.

O sytuacji poinformował naszą redakcje przewodniczący Osiedla Zakrzów. Bogusław Potański powiedział nam dziś, że wkrótce do władz miasta na papierze trafi protest w tej sprawie  wraz z podpisami mieszkańców.  

Również dziś pełniący obowiązki prezydenta Tarnobrzega, Kamil Kalinka zwołał konferencje prasową na terenie oczyszczalni ścieków w Zakrzowie. - Nasze założenie jest takie, żeby śmieci były wywożone z miasta jak najszybciej przy jak najmniejszym obciążeniu dla mieszkańców - mówił Kamil Kalinka. P.o. zwrócił uwagę, że  w Tarnobrzegu nie ma  Regionalnej Instalacji Przetwórstwa Odpadów Komunalnych, dlatego muszą być one transportowane poza obręb miasta. Najbliższy RIPOK jest w Stalowej Woli. Baza przeładunkowa odpadów może być potrzebna do zmniejszenia kosztów tego wywozu, co przełoży się na stan portfela tarnobrzeżan. – Wywóz śmieci  niedawno zdrożał o blisko 50%. Jak nic nie zrobimy, to ceny znowu pójdą w górę – powiedział Kamil Kalinka. - Wzięliśmy pod uwagę Zakrzów jako miejsce bazy, ale  nikt nie mówi o składowaniu odpadów - podkreśla p.o. prezydenta.

- Proszę nas nie szantażować wzrostem cen za wywóz śmieci – dało się słyszeć od zgromadzonych mieszkańców Zakrzowa, z których wielu codziennie musi znosić przykry zapach dolatujący z oczyszczalni ścieków. Wizja bazy przeładunkowej śmieci jest dla nich nie do przyjęcia.

Żadne decyzje nie są jeszcze  podjęte. Póki co miasto czeka na rozstrzygnięcie przetargu na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnobrzeg.

 

Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy