Sport
autor: Radio Leliwa | 11.09.2017

Tarnobrzeg: Zawodnicy z sukcesami

W Czeskiej Ostrawie zakończony został Pro Tour - Czech Open 2017 w tenisie stołowym, w którym występowali zawodnicy Reprezentacji Polski. W turnieju indywidualnym i drużynowym w klasie 4 wystąpił Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg, który wywalczył dwa medale. Medal złoty w parze z Chorwatem Tomislav Spalj w turnieju drużynowym gdzie pokonują po 2:0 drużynę z Arabii Saudyjskiej, izraelsko-włoską , drużynę z Rumuni i 2:1 parę ze Słowacji. Natomiast turniej indywidualny w klasie startowej 4 wózki mężczyzn Żyłka kończy rywalizację ze srebrnym medalem. Mistrzostwam Europy - European Championships, odbędą się od 26 września do 5 października w Lasko na Słowenii, gdzie wystąpi również drugi zawodnik IKS-u Maciej Nalepka. W Sulęczyno w województwie pomorskim odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, w zawodach tych występowało dwóch zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg Paweł Mazuryk i Mariusz Matejek. Obaj wygrali zarówno turniej drużynowy jaki turniej indywidualny, w klasie 8 triumfował Paweł Mazuryk a w klasie 9 nie miał sobie równych Mariusz Matejek. (Dominika Miś)