Region
autor: Dominik Siatrak | 14.03.2018

Tarnobrzeg: Co z tą drogą?

Tarnobrzeg: Co z tą drogą?
Tarnobrzescy radni z komisji Techniczno - Inwestycyjnej odwiedzili na osiedlu Mokrzyszów miejsce, w którym planowana jest budowa galerii handlowej. Wizyta to pokłosie zdjęcia z obrad na ostatniej sesji zmienionego planu zagospodarowania tego osiedla. Pojawiły się wówczas informacje, że jeżeli galeria powstanie, to działająca po sąsiedzku Wytwórnia Hydrauliki Okrętowej straci jedyny dojazd do siebie. Inicjatorem wyjazdu był przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek:
Właścicielem działki, na której stanąć ma galeria jest miejski radny i przedsiębiorca Dariusz Kołek. Przekonuje on, że wytwórnia będzie miała zapewniony dojazd. Powstanie, bowiem droga z myślą o dostawach do marketu budowlanego, która będzie biegła od ulicy Sienkiewicza, następnie wzdłuż torów kolejowych aż do ulicy Wrzosowej. Stamtąd blisko już do firmy:
Na takie rozwiązanie nie zgadza się dyrektor generalny Wytwórni Hydrauliki Okrętowej Zbigniew Piotrowski. Ma obawy, że gdy rozpocznie się budowa galerii straci obecny dojazd do swojej firmy, a nowa droga nie będzie jeszcze gotowa. Obawy budzi także jej ewentualna nośność szczególnie w ostatnim odcinku, ponieważ firma zajmuje się obróbką elementów, które ważą nawet kilkadziesiąt ton:
Porozumienia w tym temacie na razie nie widać.
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy