Kultura
autor: Radio Leliwa | 10.10.2017

Stalowa Wola: Młodzi poeci nagrodzeni w konkursie

Stalowa Wola: Młodzi poeci nagrodzeni w konkursie

130 wierszy napłynęło na konkurs poetycki 'Moja Mała Ojczyzna' organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i w Stalowej Woli wspólne ze Starostwem Powiatowym i Liceum Ogólnokształcący im. KEN. Konkurs skierowany był do młodych poetów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu stalowowolskiego. Konkurs odbył się już po raz 17. Mówiła kierownik Biblioteki Głównej Joanna Rybak:

Wysoki poziom poezji nadesłanej na konkurs chwalił przewodniczący komisji konkursowej Grzegorz Męciński, który przyznał, że tematyka wierszy była różnorodna:

A o tym, że nie łatwo było wybrać te najlepsze utwory świadczy fakt, że w kategorii szkół podstawowych przyznano 4 trzecie miejsca i dwa drugie, były też 4 wyróżnienia, a w rywalizacji przy piórze zwyciężyła Karina Majerska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr3 w Stalowej Woli. W kategorii szkół gimnazjalnych przyznano dwa drugie i dwa pierwsze miejsca. Najwyższy stopień podium dzieliły wspólnie Izabela Chyła i Małgorzata Sobkiewicz z oddziału gimnazjalnego przy PSP nr 12. Jedynie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych komisja konkursowa nie przyznała miejsc, a wyróżnienie w konkursie powędrowało do Huberta Stępnia z Liceum ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli. Uroczystość wręczenia nagród w konkursie poetyckim uświetniły sowim występem uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli Anna Patron i Gabriela Obara przy akompaniamencie Ryszarda Marchewki. (Marta Górecka)

Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy