Sport
autor: Radio Leliwa | 10.04.2018

Stalowa Wola: Już w tę środę memoriał ku pamięci Jana Pawła II

Stalowa Wola: Już w tę środę  memoriał ku pamięci  Jana Pawła II
Już w tę środę w Stalowej Woli już po raz 7. Odbędzie się Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II. W ramach Memoriału osoby pełnosprawne i niepełnosprawne na sportowo oddają hołd temu świętemu. Jan Paweł II kochał sport, stąd pomysł na tę imprezę. Mówi współorganizator imprezy Krzysztof Chrustowski:
Memoriał Sportowy podzielony jest na dwie sportowe sztafety. Najpierw w środę o godz. 13.00 rusza impreza biegowa dla osób niepełnosprawnych, a wieczorem o 19.30 rozpocznie się sztafeta pływacka na basenie MOSiR dla wszystkich chętnych. Celem memoriału pływackiego jest pokonanie co najmniej tylu dystansów w wodzie ile było dni pontyfikatu Jana Pawła II czyli 9665. I choć udaje się osiągać prawdziwe rekordy w ilości pokonanych dystansów, to najważniejsza jest integracja osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi. Na tegoroczną imprezę tradycyjnie przybędą uczestnicy z terenu Podkarpacia i nie tylko. Organizatorzy tradycyjnie liczą również na mieszkańców Stalowej Woli i okolic, którzy w tym dniu zawsze chętnie przybywali na stalowowolski basen, by przepływając długości basenowe, nurkując lub pokonując na nogach wody płytkiego basenu uczcili pamięć wielkiego Polaka. Podczas imprezy wstęp na basen jest bezpłatny:
Chętni do udziału mogą się zapisywać w szatni pływalni krytej stalowowolskiego MOSiR-u i w parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa. Wszystkie informacje o Memoriale i zapisach można znaleźć na stronie internetowej [www.papieskimemorial.pl](http://www.papieskimemorial.pl). Organizatorem Memoriału jest Stowarzyszenie Latorośl, przy współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Parafią Akademicką św. Jana Pawła II, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, Stowarzyszeniem Nadzieja, Rycerzami Kolumba, oraz Duszpasterstwem Akademickim. (Marta Górecka)
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy