Region
autor: Radio Leliwa | 07.12.2017

Stalowa Wola: Jest wykonawca projektu zagospodarowania Ogródka Jordanowskiego

Stalowa Wola: Jest wykonawca projektu zagospodarowania Ogródka Jordanowskiego
Znany jest już wykonawca projektu rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego w Stalowej Woli. Do przetargu na to zadanie stanęły 4 firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił Garden Concept Architekci Krajobrazu z Lublina. Firma wykona projekt zagospodarowania Ogródka Jordanowskiego w ramach wielopokoleniowych stref aktywności za kwotę 116.112,00 złotych brutto. To wyższa kwota od pierwotnie zakładanej, bo miasto planowało wydać na ten cel 80 tysięcy złotych. A według koncepcji Ogród Jordanowski podzielony został na 2 strefy. Mówił o tym prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:
Połączeniem tych dwóch stref według koncepcji ma być deptak z elementami wodnymi. Do Ogródka ma powrócić również górka saneczkowa. Radna miejska Urszula Serafin-Bąk zwróciła uwagę, że rewitalizacja powinna objąć cały Ogródek Jordanowski. Sęk w tym, że część działki została przekazania Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu w związku z budową Inżynierii Ochrony Środowiska:
Prezydent przyznał że trwają rozmowy w tej sprawie, choć temat nie jest prosty:
Władze Stalowej Woli liczą na to, że jednak uda sę rozwiązać ten problem, bo koncepcja zagospodarowania Ogródka Jordanowskiego obejmuje cały jego teren. Marta Górecka
Copyright © 2013 Radio Leliwa
Created by EFEKT Biuro Promocji i Reklamy